Organik Süt Ürünleri

Süt ve süt ürünleri beslenmemizin temel ürünleridir. Protein, vitamin ve mineraller açısından çok zengin olan bu ürünler, sağlıklı beslenmenin ve sağlıklı yaşamın vazgeçilmezleridir. Son yıllarda organik gıdaya olan yönelim organik süt tüketiminin de artmasına neden oldu. Organik marketlerde ve pazarlarda en çok satılan ürünlerin başında süt geliyor. Organik süt kimyasal ilaçlar kullanmadan üretilen yem bitkileri ile beslenen, kimyasallar, antibiyotikler, hormonlar kullanılmadan yetiştirilen hayvanlardan elde edilen süttür. Hayvanın yetiştirilmesi ve beslenmesinden, sütün tüketiciye ulaşmasına kadar her aşaması denetlenen ve sertifikalandırılan üründür. Organik sütün işlenmesinde doğal yöntemler kullanılır ve % 100 organik süt ürünleri elde edilir.Organik süt ile normal süt arasındaki en önemli fark aslında güven oluyor. Tüketici katkısız, besin değerleri yüksek, ilaçsız, hormonsuz süt içtiğine emin oluyor. Ancak bunun yanında sertifikası olmayan ama merada gezen, doğal beslenen, hormon ve ilaç kullanılmayan hayvanlarda elde edilen doğal süt de güvenle tüketilebilir. Tabi bunun için sütün elde edildiği çiftliği bilmeniz ve güvenmeniz gerekir. Doğal ortamda ilaçsız otlarla beslenen hayvandan elde edilen bu sütler hiçbir işlemden geçirilmeden ve katkı maddesi olmadan günlük olarak tüketiciye ulaştırılır. Doğal sütlerden ve doğal mayalarla elde edilen % 100 doğal süt ürünleri de güvenle tüketebileceğimiz ve besin değerleri çok yüksek gıdalardır.

Organik Süt Ürünleri

Sütten elde edilen peynir çeşitleri, tereyağı, yoğurt gibi süt ürünleri sağlıklı beslenmenin en temel gıdalarıdır. Bu ürünlerde lezzet ve kıvamı sağlayan ise sütün kalitesidir. Günümüzde ise süt ürünlerine güven iyice azalmıştır. Artık insanlar örneğin peynir yerine ne yediklerini düşünür olmuştur. Peynire katılan zararlı maddeler peynirin raf ömrünü uzatmakta ama sağlığa büyük zarar vermektedir. Bu nedenle doğal ve organik peynire talep çok artmıştır. Organik peynir çeşitleri organik üretimle elde edilen sütten yapılır ve sadece organik maya kullanılır.  Başka hiçbir katkı maddesi kullanılmaz ve her aşaması sertifikalıdır. Ancak piyasada doğal olmadığı halde doğal veya organik peynir diye peynir çeşitleri satılıyor. Bunlara dikkat etmek gerekiyor. Aynı şekilde organik yoğurt da doğal yemlerle beslenmiş hayvanlardan elde edilen sütle yapılmış, doğal mayayla ve katkısız olarak üretilmiş, üretimden tüketiciye kadar her aşaması sertifikalandırılmış üründür. Mükemmel lezzetini sütün kalitesinden almaktadır.

Süt ve süt ürünlerinin bedensel ve zihinsel gelişimde çok önemli yeri vardır. Özellikle bebeklerin ve çocukların günlük öğünlerinde süt ve süt ürünleri mutlaka yer almalıdır. Ancak bebeklerde tam yağlı sütler sindirim sorunlarına yol açabilir. Ama organik devam sütü ile hiçbir sorun yaşanmaz ve bebek sağlıklı gelişimine devam eder. Pazar ve marketlerde organik diye en çok satılan ürünlerden biri de tereyağıdır. Tereyağı hem yüksek besin değerleriyle, hem kahvaltılarda çok tercih edilmesiyle hem de yemeklere kattığı lezzetle mutfakların vazgeçilmez ürünüdür. Köylü pazarlarında çiftliklerde elde edilmiş doğal tereyağı bulunabilir. Ama organik tereyağı arıyorsanız mutlaka organik sertifikasının olup olmadığına bakmalısınız.

Kahvaltılarda severek yediğimiz taze kaşar peynirleri aynı zamanda bazı çorba ve yemeklere lezzet vermesi amacıyla da kullanılır. Ancak organik kaşar peyniri elde ediliş biçimiyle diğerlerinden biraz daha farklıdır. Organik kaşar organik mayalarla ve kimyasallar kullanmadan üretilir. Organik süt ve süt ürünleri, gıda güveninin giderek azaldığı günümüzde, sağlıklı beslenmek isteyen birçok insana çözüm olmuştur. Katkılı ve sağlıksız gıdalara karşı, daha pahalı olmalarına rağmen organik sütleri ve organik süt ürünlerini tercih etmektedir.

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Brand11
Brand
Brand2
Brand1
Brand3
Brand4
Brand5
Brand7
Brand6
Brand8
Brand9
Brand10